Küsimus:
Kas Marsi kosmosekostüüm peab olema survestatud?
SF.
2013-07-24 20:09:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Erinevad ulmelised filmid kohtlevad Marsi atmosfääri erinevalt, kusagil on teiega "vajate lihtsalt hapnikureaktorit" ja "teie silmad löövad välja ja pea plahvatab". Vahepeal pole ma näinud kindlaid teaduslikke andmeid inimeste ellujäämisvajaduste kohta Marsi tingimustes.

Kindlasti peaks ülikond olema soe, tõenäoliselt aktiivse soojendusega või vähemalt hea isolatsiooniga, nagu aerogeel. Kindlasti oleks vaja varustada vähemalt hapnikku, tõenäoliselt ka neutraalset gaasi, et vältida atsidoosi tekitamist Marsi CO 2 st tema atmosfääris. Aga kuidas reageeriks inimese keha survele? Olen teadlik, et inimesed suudavad ellu jääda tavalisest tunduvalt madalama rõhu korral ja vastavalt suurenenud hapnikusisaldusega - Apollo salongi rõhk oli umbes 25% Maa atmosfäärirõhust. Kuidas on olukord Marsil?

Maapiirkonna atmosfäärirõhu all mõtlen ma vist merepinna rõhku? Rõhk Mt. Everest on ca. 1/3 merepinna rõhust ja ilmselgelt pole see ka probleem.
@gerrit: "1 atmosfäär", kui lubate selliseid mitte-SI ühikuid.
Ma ei postita seda vastusena, sest ma pole kindel, kas see tõesti midagi tõestab, kuid Felix Baumgartner hüppas Marsi pinnale sarnase rõhuga kõrguselt ja tema ülikond survestati.
@gerrit - tema ülikonna kujundusel võis olla muid kaalutlusi, mis põhjustasid selle survet. Ma kahtlustan, et te ei vaja marsil suruülikonda, vaid vajate survestatud hingamissüsteemi.
Marsi atmosfäär annab vaid veidi suurema rõhu kui vee kolmekordne punkt (kus see võib olla ainult tahkes või gaasilises faasis), nii et teie veri ei keeks sõna otseses mõttes, vaid oleks piisavalt lähedal - sarnaselt popsooda pudeli ja lahustuva pudeli avamisele mullid moodustavad gaasid. Mõnes mõttes natuke nagu dekompressioonihaigus, mis toimub ainult palju kiiremini, kui me tavaliselt sukeldujatega näeme. Samuti on Marsi keskmine temperatuur −63 ° C ja survestatud ülikond aitaks isoleerida kiirest kuumuse hajumisest. See, kuidas _Total Recall_ seda näitab, on IMO üsna täpne. Teil on kindlasti vaja survet ülikonda. ;)
@Chad aimasin nii, sellepärast ei pannud ma seda vastuseks.
@Tidal: Kuid ma kujutan ette, et see ei vaja rõhu täielikku atmosfääri viimist - selle 50% -list löömist peaks piisama ning keerukus ja kaal oleksid murdosa sellest, mida kosmoses kõnniteel vaja läheb.
@SF. - Tehniliselt jah, piisaks mõnest väiksemast, kuid siiski vastuvõetavast protsendist _'1 atmosfäärirõhust_, kuid kuna me räägime suhteliselt väikesest õhuhulgast, mida saaks sel eesmärgil taaskasutada, ja ülikonnast, mis peaks vastu pidama selline surve delta kergusega, ma ei näe põhjust, miks mitte minna kogu _'1 atmosfääriga__. Ja ärge unustage, et me "hingame" ka läbi naha või parem öeldes, et me higistame (vahetame soojust), see kõik tähendab, et _'1 atmosfäär'_ on palju mugavam ja tervislikum keskkond ning seda ei tule palju rohkem kui 50% sellest.
@TidalWave: Mida suurem on surve delta, mida soovite püsivamas (paksemas, raskemas) kostüümis hoida. Samuti, mida suurem on sees olev rõhk, seda suurem on jäsemete painutamise vastupanu, millest peate üle saama - tavaliselt kostüüm nagu ülespuhutud õhupall "gravitub" teatud kuju suunas ja liikumiseks peate selle vastupanust üle saama. Suurem surve = rohkem tööd selle ületamiseks.
@gerrit: Puhta O2 hingamiseks vajate kopsudes vähemalt 3,5 psi. Skafandri jaoks piisaks mehaanilisest survest nahale, kuid higistamise eemaldamiseks mõningate vahendite ja hädavajaliku termokaitse tagamine annaks rõivale eskimote pargaga sarnase mahukuse, kas survestatult või ilma.
@MercuryPlus: Materjalitehnika edenes pisut eskimo kultuurist. Airgel on ülitõhus termotõke, ka äärmiselt kerge; on imavaid materjale, mis võivad higistamise ka üsna õhukese kihi kaudu juhtida. Usun, et väljaspool kiivri piirkonda ei peaks ülikond olema rohkem kui 2x sukelduja märgkostüümi paksus.
Kolm vastused:
MichaelHouse
2013-07-25 01:25:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah

Marsi atmosfäärirõhk on umbes 0,6% Maa merepinna rõhust. See on umbes 0,6 kilopascali (0,087 psi). Kui isegi üks maailma kõrgeimaid punkte, on Mount Everest 33,7 kilopaskalit (4,89 psi). See tähendab, et Mount Everestil on Marsi pinna atmosfäärirõhk umbes 56 korda suurem.

Inimesed ei elaks sellistes tingimustes kuigi kaua. Selle NASA graafiku kohaselt viib .087 psi meid allapoole taset "Mullid veres":

enter image description here

(Pange tähele, et graafik liigub kõrgest rõhust ülaservas madal rõhk põhjas)

Isegi Everest on inimestele napilt ohutu piirkonnas. Graafikul eeldatakse, et inimene hingab atmosfääri, milles ta viibib, mida teie pakutud küsimuses pole.

On tõendeid, et inimene võiks lühidalt ellu jääda.

naela / ruutmeetrit. Oh, NASA, millal te lõpetate oma rumaluse!
Allahäälte selgitamine on viisakas ja kasulik kõigile.
@SF. naela / ruutmeetrit, ka ** psi ** pole just "rumal" üksus; selle kasutamine on endiselt äärmiselt laialt levinud.
@NickT: 1 õue on kaugus kuninga ninaotsast sirutatud käe sõrmeotsteni. Ka see on üsna laialt levinud, mis ei välista selle rumalust.
OK, värvige mind segaduses. Nii et see vastus teeb mulle selgeks, et Marsil hingatav õhk peab olema rõhu all, kuid minu jaoks on endiselt ebaselge, miks peab inimene kandma survestatud ülikonda. Kas on mõni täpsustus?
@SamtheBrand Ülikond ei pea olema õhusurve all. Võimalik oleks kasutada nahale mehaanilist survet avaldavat suruülikonda, mis sarnaneb [kosmoseaktivite ülikonnaga] (http://et.wikipedia.org/wiki/Space_activity_suit). Kahjuks on neil endiselt mitmeid probleeme. Ühtlast survet hoida igal pindalal (eriti nõgusatel kehapiirkondadel, nagu kubemes ja käsivarras) on väga raske. Kehavedelikud kippusid kogunema piirkondades, kus ei avaldata piisavalt survet. Ilma sellise surveta nahk paisub ja võib kahjustuda.
Kas anoksia on sel juhul tingitud sellest, et kopsud ei suuda verd hapnikuga varustada? Või on see tingitud vere ebapiisavast survest hapniku kandmiseks organismi teistele rakkudele?
aramis
2013-07-25 03:53:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ülikonna enda survestamine ei ole nõutav.

Vaakumverevalumite vältimiseks on nõutav naha mõningane surve. Seda saab pakkuda kas kahel viisil - vedeliku surve keskkonnast või mehaaniline surve.

Praegused "verejooksu serva" kujundused on traadiga tugevdatud elastsed materjalid, õlgadele tihendatud kiiverega . Nahal on tegelikult 0 atmosfäärirõhku ja ülikond on poorne, et higil oleks võimalik välja pääseda, kuid hoiab ühtlast mehaanilist vasturõhku vaakumvigastuste vältimiseks vajaliku umbes 3 naela ruuttolli kohta.

Märkus ka see vaakumi tekitatud silmakahjustus pole kohene - vaid üsna kiire. Vaakumkatsetes kogemata vaakumiga kokku puutunud isikud kogesid kiire niiskuse kadumise tõttu kohe silmade ärritust, kuid kõik taastusid hetkelisest kokkupuutest täielikult. kuivamise ja turseni. Mitu minutit kestnud ülimadal rõhk nahale põhjustas varajase ilma ballooni hüppekatsete korral sügavat turset, kuid püsivat vigastust ei tekkinud.

http://spaceindustrynews.com/mits-next-mars- space-suit / http://www.edudemic.com/2012/09/mit-researcher-unveils-incredible-new-mars-space-suit/ http: //www.nasa.gov/offices/oce/appel/ask/issues/45/45s_building_future_spacesuit.html

http://www.universetoday.com/66061/early -nasa-vaakumkamber-test-valesti läinud / http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/ask_astro/answers/970603.html

Video lisamine [ülikonna testi juhtum / Jim Le Blanc] (https://www.youtube.com/watch?v=KO8L9tKR4CY#t=163) ja lisateave [rõhu vähendamise efektide] kohta (http: / /www.damninteresting.com/outer-space-exposure/).
user3447808
2018-08-10 06:28:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teil on vaja kiivrit täis. Teie silmad, kõrvad ja siinuskäigud on tundlikud madalrõhkkonna suhtes ja on märjad. Madal rõhk paneb teie silmad, kõrvad, nina keema ja kahjustate kõrvatrummeid. Nii et kindlasti täielikult survestatud kiiver. Kuid ülejäänud keha hoiab sisemust üsna hästi kinni. Vereringesüsteem säilitab selle rõhu, nii et teie veri ei keeda. Te hingate survestatud õhku, mis hoiab teie siserõhku seal, kuhu see kuulub. Ma arvan, et lisaks sellele on teil vaja mõnda soojustust, et hoida ära liiga palju soojust, ja teil on vaja riideid, mis kaitseks teie nahka kõrgema UV-kiirguse eest, mis läbib õhemat atmosfääri. Olen üsna kindel, et survestatud kiiver, kokkusurutav aluspesu ja võib-olla täiendav isolatsioon, näiteks Antarktika käik, vastavalt vajadusele ümbritsevast temperatuurist.



See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...