Pytanie:
Którą rękę normalnie wyciąga ta minifigurka?
user23
2011-10-26 16:54:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętam więcej niż jedną kłótnię z przyjacielem na temat prawidłowego ustawienia rąk minifigurek LEGO (z kciukiem skierowanym do góry / do wewnątrz, jak w neutralnej pozycji ludzkiej dłoni).

Minifigure with left hand rounded-side down, and right hand rounded-side up

Ten dżentelmen trzyma lewą rękę tak, aby zaokrąglona strona była skierowana w dół, a prawa - tak, aby zaokrąglona strona była skierowana do góry. Czy istnieje oficjalnie poprawna orientacja? Kołek łączący lekko kąty dłoni, więc użyłem obu orientacji w różnych sytuacjach, aby trzymać ręce na kierownicy i panelach kontrolnych. Czy ryzykowałem przez to pogorszenie stanu zespołu cieśni nadgarstka u minifigurki?

Tego rodzaju pytania oczekiwałbym od członków FreeLUG, gdy nudzą się podczas wydarzenia.
Z drugiej strony, czy faktycznie omawiamy anatomiczną poprawność minifigurek?
Sześć odpowiedzi:
pcantin
2011-10-26 17:00:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście uważam lewy za skierowany w prawo, odkąd byłem dzieckiem i tak Lego wkłada wszystkie ręce do swoich promocyjnych zdjęć:

enter image description here

W miarę dorastania stałem się bardziej pragmatyczny: jako dziecko istniała wyraźna „właściwa droga”, ale jako dorosły zdałem sobie sprawę, że niektóre pozy są możliwe tylko wtedy, gdy odwrócisz rękę do góry w dół (np. prawidłowe ustawienie lornetki na minifigurce).
Istnieje również specjalna pozycja, w której można ustawić obie ręce tak, aby chwycić to samo narzędzie, co wymaga ułożenia dolnej ręki „do góry nogami”.
@Zhaph, Joubarc: Tak, te pozy są powodem, dla którego nigdy nie byłem w 100% pewien.
Zawsze robiłem to w lewą stronę, z wyjątkiem tych kilku wyjątków.
Wydaje mi się, że najnowsza [minifigurka Hagrida] (http://brickset.com/minifigs/?m=hp111) również wspiera ten punkt widzenia, ponieważ wyraźnie ma kciuki, a gdy są prawidłowo zorientowane, płaska strona jego ręka do góry.
Sibbo
2011-10-26 17:08:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lewy jest bardziej naturalny, ponieważ najkrótsze palce znajdują się na dole

jamesdlin
2014-02-06 15:51:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto inny sposób rozważenia tego:

Zaciśnij pięść i nie zginaj nadgarstka. Strona dłoni małego palca jest w większości wyrównana z resztą nadgarstka i przedramienia. Strona kciuka dłoni nie jest tak bardzo wyrównana z nadgarstkiem i przedramieniem. Zwróć też uwagę, że zakrzywione palce zwężają się w kierunku małego palca.

photo of a human fist

Teraz porównaj z ręką minifigurki. Zwróć uwagę, że nadgarstek jest bliżej jednej strony dłoni (lewej ręki na zdjęciu) niż drugiej.

photo of a Lego minifigure fist

McKay
2013-12-11 20:03:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Generalnie zgodziłbym się z odpowiedzią pcantina, ale są pewne „oficjalne” przypadki, w których prawa strona jest poprawna. Iron Man zazwyczaj jest w konfiguracji „prawej ręki”, ponieważ mocuje do dna półprzezroczyste jasnoniebieskie okrągłe bloki 1x1 dla wiązek repulsorowych. Ponadto magnesy Frodo i Bilbo trzymają Stinga skierowanego prosto do góry i robią to przy użyciu konfiguracji „prawej ręki”, aby ich ręce nie były wysoko w powietrzu.

Mike
2016-11-13 19:40:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawidłowy sposób jest pokazany na jego lewej ręce na podstawie LEGO Friends. Idź i spójrz na minidoll, gdzie ramię i dłoń są jednym kawałkiem i nie można ich obrócić w inne miejsce:

Minidoll hand

Dłonie minidoll są również bardziej zakrzywione na górze, prawdopodobnie po to, aby pomieścić niektóre narzędzia, jak wskazują inne odpowiedzi.
Legocake123
2015-11-29 02:53:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście uważam, że lewa ręka jest prawidłowa, kiedy kładziesz szpilki, kawałek lodów lub cokolwiek innego, co ma być umieszczone na ćwiekach na dłoni minifigurki.



To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...