Küsimus:
Miks keelab professor mul inimestega rääkimise?
siamii
2012-04-18 23:51:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kaalun doktorikraadi ja küsisin oma ülikooli professorilt. Pakkusin talle välja teema, mille ta vastu võttis. Kandideerisin ja ta pakkus mulle ametikohta, kuid ma ei nõustunud sellega veel.

Hiljem muutis ta minu projekti teema tema huvidele vastavaks. Ütlesin, et tahaksin teha algset teemat, millega sain nõus. Küsisin siis projekti kohta lähemalt ja selgub, et ta töötab koostöös teise ülikooliga. Nad jagasid töö omavahel, kuid see, mida teised ülikooli teadlased on minu isiklikule huvile palju lähemal kui see, millega ta töötab.

Küsisin oma professorilt nende kontaktandmeid, et saaksin neilt küsida, kas Ma saaksin töötada koos teise ülikooliga. Ta keelas mul selgesõnaliselt nendega rääkimise. Ta ütles mulle, et annaksin temaga ühendust võttes halva maine.

Olen äärmiselt segaduses, miks ta takistab mul inimestega rääkimist. Isegi lihtsalt päringuaadress pole lubatud. Nii võtsin ikkagi ühendust teise ülikooliga. Nad ütlesid mulle, et nad näeksid mind hea meelega, kuid nad ei taha oma kolleege üliõpilasi salaküttida. just seda teemat, mida ma tahaksin teha. Kuid ta ütleb mulle pidevalt, et kas ma tegelen tema teemaga või peaksin doktorikraadi tegema kusagil mujal.

Olen praegu täiesti segaduses ega tea, mis toimub. Kas keegi oskab palun selgitada?

Mul pole teie küsimuses selge. Toimuv näib olevat lihtne: teie potentsiaalne nõustaja tunneb mõningast omandiõigust tema pakutud ideedele või teile kui üliõpilasele, kelle ta on leidnud. Kui ta seda teemat soovitas, pakkus ta teile võimalust temaga koostööd teha ja ta ei kavatsenud teile seda teemat pakkuda, et saaksite töötada kellegi teisega, isegi tema koostööpartneriga. Kas see on mõistlik, sõltub teie valdkonnas levinust. USA matemaatikas oleks see ebatavaline. Teistes kontekstides ei pruugi see nii imelik olla.
@Anonymous matemaatik Ma pöördusin professori poole ja pakkusin teema välja. Ta nõustus, et hiljem muutis selle oma eelistuste järgi. See on arvutiteaduse valdkonnas. Miks on vale töötada teise rühmaga lihtsalt sellepärast, et ta rääkis mulle neist?
Hmm, kui sa pakkusid välja täpse teema, siis see on päris veider. (Minu tõlgendus "Ta rääkis mulle projektist, milles ta töötab ja võiks potentsiaalselt mind juhendada" oli see, et projekt oli tema idee.) Üldiselt kõlab see ebameeldiva olukorrana, nii et teil oleks ilmselt parem leida mõni teine ​​nõustaja .
@AnonymousMathematician jah, ma pakkusin teema välja ja ta muutis seda pärast seda, kui selle algselt aktsepteerisin. Ta töötab millegi muuga, aga teine ​​rühm töötab minu teemal. Ta rääkis mulle teise grupi kohta, kuid tema sõnul ei saa ma nendega ühendust võtta. Miks ma ei saa nendega ühendust võtta? Ta ütleb, et see rikuks nende koostööd. Miks?
Seda on raske öelda ja ilmselt suutis lõpliku vastuse anda ainult teie professor. Mõistlikku põhjust ei pruugi olla. Tundub, et olete proovinud seda temaga rahuldava vastuse saamiseta arutada ja pöördunud teise rühma poole, kuid ilma tema loata pole nad nõus midagi tegema. Siinkohal pole mulle selge, et saate teha midagi muud, kui liikuda muude võimaluste juurde. (Isegi kui see teine ​​rühm oleks nõus teiega koostööd tegema, võib sama probleem tulevikus uuesti probleeme tekitada.)
@AnonymousMathematician on midagi pistmist õpilaste salaküttimisega. Otsisin selle üles ja see tähendab "õpilaste omastamist ebaseaduslike vahenditega". Tundub, et tudengid on kinnisvara ja ma olen praeguses etapis kuidagi oma professori omanduses, sest ma rääkisin temaga? Mis see on?
Salaküttimise idee seisneb selles, et on ebaviisakas üritada õpilase nimel võistelda oma kolleegide või koostööpartneritega. See on oluline sotsiaalne reegel, sest inimestega on palju raskem töötada, kui kardate, et nad üritavad seda suhet ära kasutada, et õpilasi endast eemale meelitada. Teil on õigus, et see siin tegelikult ei kehti, sest te pole veel tema õpilane. Kuid tundub, et teie professor on sellest ideest ikkagi solvunud (võib-olla on ta kergesti solvuv) ja tema kaastöötajad ei taha teda õnnetuks teha. See võib olla ebaõiglane, kuid tõenäoliselt ei saa te selle vastu midagi teha.
@AnonymousMathematician Täname selgituse eest. Ma ei taha, et nad minu pärast võistleksid. Ma tahan lihtsalt töötada enda valitud teema kallal. Teine rühm töötab sellel teemal, tema mitte. Miks on salaküttimine siin asjakohane? Kas ta võib olla ebakindel, kui mind pole? Igatahes, midagi ei tundu mulle siin õige või mul on midagi suurt puudu ...
Ta võib olla ebakindel või vajab tõesti õpilasi või tunneb end väga konkurentsivõimeliselt ja vihkab kaotamist või on nende kaasautoritega keerulistes suhetes või tunneb ebaõiglast omanditunnet (et olete tema avastus) või muid võimalusi. Lõppkokkuvõttes kahtlen, kas saate kunagi rahuldava vastuse. Te võite oma professoriga vesteldes rohkem teada saada, kuid sellel ei pruugi olla head põhjust. Ma ei muretseks selle pärast liiga palju. Olete õppinud väärtusliku õppetunni, et selle professoriga on raske toime tulla ja võib-olla ebaõiglane, nii et nüüd keskenduksin uue nõustaja leidmisele.
@AnonymousMathematician Aitäh, mul on selle professoriga palju kohtumisi ja ka palju e-kirju. Nii kaugele ma vist jõuan. Otsin teise juhendaja. Ma ei tea, kuidas teie kommentaare aktsepteerida, nii et kui saate selle kuidagi vastuseni viia, siis hääletan ja aktsepteerin seda :)
Minu kogemus on, et selliseid asju on akadeemilises ringkonnas _ väga sageli. Ainus asi, mida ma teile öelda saan, on teretulnud, omage kohta ja nautige etendust, kui teile valu meeldib. Kuid sel juhul ütleksin, et võta pagan ära.
Neli vastused:
Sylvain Peyronnet
2012-04-19 12:38:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sellisel käitumisel on mitu võimalust.

  • Oled tubli, ta teab seda ja koostöö teise uurimisrühmaga on formaalsem, kui võib-olla tead (võib-olla on nad samas rahastatud projektis, sest ainus võimalus rahastada, samas kui kaks rühma võivad konkureerida). Sel juhul ei taha ta, et te läheksite “vaenlase taha”.

  • Te pole see, keda ta otsis, ta avastas selle hiljuti. Ta on teise rühmaga väga lähedane ja ta ei tea, kuidas teile öelda, et te ei sobi tema gruppi ja sugulastesse hästi. Nii et ta muutis selle asemel oma öeldut, et muuta see teie jaoks vastuvõetamatuks, lootes, et te lahkute ja et te ei lähe ka teise rühma.

  • Ta on pole usaldusväärne, tal oli veider idee, mis on õpilane.

Muide, välja arvatud juhul, kui olete tunnustatud geenius, on ebatõenäoline, et teine ​​meeskond seda aktsepteerib kui nad on teie praeguse nõustaja lähedal ja tahavad selliseks jääda.

Kõigil kolmel juhul on ainult üks võimalus: põgeneda kaugele.

nibot
2012-04-20 01:06:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on punane lipp. Leidke keegi teine, kellega koos töötada.

Lihtne öelda, raske teha. Kui hakkate võimalikke nõustajaid kõrvaldama iga kord, kui midagi imelikku välja näeb, jääb teil ilma doktorikraadita. Lipp peaks olema peaaegu must (või väga tugev punane), et lõpetada töötamine kellegagi, kellega olete juba suhtes.
Nõustun @nibot-ga. Keelamine õpilasel rääkida teise teadlasega nende enda ideedest, sest see muudab teid halvaks, pole "midagi imelikku".
aeismail
2012-04-19 01:28:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie olukord pole päris selge. Kas otsustate, kas nõustute ametikohaga või mitte, või olete juba projektidega nõustunud ja üritate neid vahetada?

Esimesel juhul, kui saate oma nõustajalt sellist tagasilööki, ei ole ta tõenäoliselt selline nõustaja, kelle nimel soovite pikas perspektiivis töötada. Sel juhul peaksite otsima kedagi teist, kes teile nõu annaks (teisisõnu, valige "kusagil mujal").

Kui aga olete juba nõustaja juures tööl, on teie valikud piiratum. Tundub valet, mida kirjutate kuskilt Euroopa süsteemist (muidu räägiksite hoopis teise osakonna, mitte teise uurimisrühma kandideerimisest). Probleem on täpselt selles, mida teine ​​rühm teile rääkis - neid ei saa pidada kolleegi õpilase salaküttimiseks. See on oluline sotsiaalne faux pas ja tõenäoliselt muudaks nende koostöö pikas perspektiivis jätkamise võimatuks. Seetõttu ei saa te jällegi tõenäoliselt soovitud projektiga tööd, sest te ei saa teise rühma üle minna.

Küsin, miks ta keelab mul inimestega rääkimise. Ta pakkus mulle ametikohta, kuid ma pole seda veel vastu võtnud. Mul on tunne, et ta saboteerib mind ja arvab, et kuna ta pakkus mulle ametikohta, on ta minu omanik. Tegelikult ei pakkunud ta mulle ametlikult ametikohta, vaid ainult suuliselt. Ma ei saa salaküttimisest aru, kuna ma pole kellegi ese ja ma pole keegi teine. Kas see käib akadeemilises maailmas nii?
Tal pole loogilist (või isegi seaduslikku) põhjust, mis takistaks teil inimestega ühendust võtmast. Kui ta valib tegutsemise viisi, on see "punane lipp". Ma ei töötaks kunagi nõustaja juures, kes soovib, et töötaksite tema rühmas ilma kellegagi nõu pidamata. See on märk võimureisil olevast nõustajast - või veel hullem - kellestki, kes kardab "kühveldada" ja seetõttu seob oma õpilased muust teadusmaailmast. Kui ma oleksin sina, väldiksin selle seisukoha aktsepteerimist, kui see oleks üldse võimalik.
chao
2013-08-18 14:17:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei saa tegelikult aru, miks te üldse mures olete! Doktorikraadi vastuvõtule kandideerimisel saate alati soovitada, kellega soovite töötada, lähtudes nende ja teie teadusuuringute huvidest (peate neile meeldima ja neile ka meeldima). Ma arvan, et minu küsimus on, kuidas sa temaga üldse paariliseks said ja miks?

Teete selle kõlama, nagu jääksite temaga ummikusse, aga ei ole. Kui ta palkas teid oma projektis osalema (pidage meeles, et see on tema projekt / rahastamine), peate töötama tema heaks ja tegema seda nii, et ta näeks hea välja (tal on ka ootusi, mida täita, ja ta tahab teha hea töö ja hea välja oma ülemustele / sponsoritele). Kui teid tema projekt ei huvita (ja tundub selgelt, et te pole seda huvitavat), ärge läänes oma aega ega tema meeskonnas püsimist. Lähenege oma programmile ja paluge, et teid ühendataks mõne muu nõustajaga, ning esitage oma põhjused.

Loodetavasti saate aru, et enamasti ei saa te teaduspõhistes ülikoolides doktorikraadi vastuvõtupakkumist, kui teie uurimisteema pole huvitatud vähemalt ühest osakonna professorist, kuhu kandideerite. Nüüd oleks ebaõiglane, kui professor teid palgaks (soovitaks sisseastumiseks), et saaksite olla tema meeskonnas ja siis eeldada, et ta laseb teil kellegi teise heaks töötada. Kuigi ta ei kuulu teile, tunneb ta ka, et teie oleksite tema meeskonnale vara pärast programmi lubamist, vastasel juhul oleks ta võinud soovitada mõnda teist kandidaati, kelle huvi vastab tema uurimistööle / projektile.

Lõpptulemus on aga see, et peaksite sealt välja minema. Pöörduge oma osakonna dekaani kabinetti ja paluge, et teid ühendataks mõne muu nõustajaga ning selgitage oma põhjuseid. Pidage siiski meeles, et enamasti on doktorikraadi tasemel professor nõus teiega töötama / teie nõustajana töötama ainult siis, kui ta tunneb, et tunneb teie teadushuvi ja et teil on tema meeskonnale suureks väärtuseks. loodan, et see aitab. Pidage meeles, et teie õppekuduja ja muud rahalised hüvitised (igakuine stipendium, tervisekindlustus jne), mille saate doktorantuuri ajal, on kaetud tema projektile eraldatud rahaga. Seega on oluline, et tunneksite huvi töö / projekti vastu, mis tal teile on, ja olete kindel, et teil õnnestuks seda teha.



See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...