Küsimus:
Kas on laialt aktsepteeritud matemaatikasümboleid, mis kasutavad mitte ladina tähestikke või muid tähti kui kreeka ja heebrea?
modnar
2019-12-29 18:40:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Meil ​​on $ \ pi $ ja $ \ aleph_0 $ laenatud kreeka ja heebrea tähestikest. Kas on laialt aktsepteeritud matemaatikasümboleid, mis kasutavad mitte ladina tähestikke või muid tähti kui kreeka ja heebrea?


Pole üldse "laialt aktsepteeritud", kuid Jaapanis antud C. Chevalley märkmetes klassiväljal kasutatakse palju Jaapani sümboleid ...
Võib-olla saaksite "mitte-inglise" muuta "mitte-ladina"?
Vikipeedia loetleb mõned jaotises [Matemaatikas ja loodusteadustes kasutatavate tähtede loend] (https://et.wikipedia.org/wiki/List_of_letters_used_in_mathematics_and_science#More). Vene Ш (Sh) Tate-Shafarevichi grupi ja segamistoote jaoks ning jaapani よ (Yo) Yoneda kinnistamiseks.
@bmargulies. Kas lugesite küsimust?
Ma ei leia seda Selectast, kuid oleksin võinud vanduda, et ühes tema käsiraamatus on kirjutis ("Kuidas kirjutada matemaatikat" on loomulik ja väärt (uuesti) lugemist, isegi kui see seda ei sisalda tsitaat!) Halmos kurtis huvi puudumist alternatiivsete tähestike vastu matemaatika tähistuses.
@fdb Mitte eriti hästi. Vabandust.
Neli vastused:
user6530
2019-12-29 19:43:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kirillitsa tähestiku Ш (sha) täht on teoreetilises arvutiteaduses laialdaselt aktsepteeritud sh uffle-toote sümbolina, mis annab segamisalgebra. sama tähte kasutatakse ka Tate-Shafarevichi rühma tähistamiseks, kuid ma pole kindel, kas see on tõesti standard (Cassels tutvustas kirja TS-i asemel alles 1990. aastal 1962. aastal, vt allpool KCd kommentaar).

Vahel, vt näiteks siin, kasutatakse Yoneda manustamist tähistades Hiragana sümbolit

Tore teada, et kaasatud on jaapani tähemärgid !!
Tähe Ш võttis kasutusele Cassels * kaua * enne 1990. aastat! Ta kasutas seda oma 1962. aasta Stockholmi ICM-i kõnes (vt https://www.mathunion.org/fileadmin/ICM/Proceedings/ICM1962.1/ICM1962.1.ocr.pdf lk 238) ja 1962. aasta artiklis "Aritmeetika" perekonna kõveratelt 1. IV "(Crelle köide 211, vt esimest lehte). Oma 1962. aasta artiklis "Aritmeetika perekonna 1. III kõveratel" (Proc. LMS köide 12) kasutas ta varasemat tähistust "TS" (sisuliselt), seega arvan, et 1962. aastat võib Cassels pidada Ш noodi sünniaastaks.
Gerald Edgar
2019-12-29 20:33:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõnikord väidetakse, et tühja komplekti $ \ varnothing $ tutvustas Bourbaki Taani ja Norra tähe abil.

EDIT:

Allikaks on Weili autobiograafia, millele on viidatud Jeff Milleri kogumikus matemaatiliste väljendite päritolu kohta:

André Weil (1906-1998) ütleb oma autobiograafias, et ta vastutab sümboli eest:

Arukalt olime otsustanud avaldada osamakse, milles luuakse hulga teooria märkimissüsteem, selle asemel, et oodata üksikasjalikku käsitlust, mis pidi järgima: oli viimane aeg need tähistused lõplikult fikseerida ja tõepoolest, meie pakutud märkused, mis viisid kasutusele varem kasutatud märgetesse hulga muudatusi, said üldise heakskiidu. Palju hiljem pälvis minu osa nendes aruteludes minu tütre Nicolette'i lugupidamise, kui ta õppis koolis tühja komplekti tähise Ø ja ma ütlesin talle, et olen selle vastuvõtmise eest isiklikult vastutav. Sümbol pärines Norra tähestikust, mida olin tuttav üksi Bourbaki rühma hulgas.

Ülalolev tsitaat pärineb André Weili raamatu Matemaatiku õpipoiss, lk 114. Birkhaeuser Verlag, Basel -Boston-Berliin, 1992.

André Weil ütleb oma elulooraamatus, et võttis Norrast nähtu järgi ø $ \ emptyyset $. Muidugi ei teadnud ta, et norralased selle taani keelest said.
Seda vastust saaks parandada, viidates allikale või allikatele, mis seda väidet toetavad, selle asemel, et lihtsalt öelda "seda väidetakse mõnikord".
Alexandre Eremenko
2019-12-29 19:22:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

On mitmeid tähestikulisi sümboleid, tuntum on integraalmärk $ \ int $ ja Weierstrass $ P $ -function $ \ wp $ . Et olla kindel, et nende päritolu on ladina tähestiku tähed, kuid need on spetsiaalsed stiliseeritud sümbolid ja minu teada pole nende arvutikoodi standardsetes arvutimärkides. Rangelt võttes ei kuulu nad ühtegi tähestikku. $ \ wp $ jäljendab Weierstrassi käekirja. Sellesse loendisse kuuluvad ka osalise tuletise sümbolid $ \ parts $ ja $ \ infty $ .

On ka matemaatikuid, kes kasutavad kirillitsa tähti, näiteks John Milnor kasutas Лmõnes standardfunktsioonis on hüperboolne geomeetria, kuid seda ei saa vaevalt nimetada "laialt aktsepteerituks". Л on esimene täht Lobachevski nimel (Лобачевский). Olen näinud ka teisi kirillitsa tähti, kuid jällegi pole see "laialt aktsepteeritud".

Huvitav juhtum on "täht" $ \ nabla $ kasutatakse tavaliselt gradiendi jaoks. See pole ilmselt täht ühestki tähestikust ja seda nimetatakse "Nabla", mis on kreeka sõna mõne foiniikia muusikariista jaoks. Vaadake Nabla sümbolit. Erinevalt $ \ wp $ on see lisatud Unicode'i.

Teine laialt aktsepteeritud tähestikuta sümbol on $ \ sqrt {} $.
Jah, seal on palju tähestikulisi sümboleid, + . Hiljuti näidati mulle matemaatikasümbolitena kasutatavaid araabia tähti, kuid ainult mõnes riigis, kus inimesed neid tunnevad.
Unicode'is on ℘, mis on paljude jaoks piisavalt hea, kui $ \ wp $,
@Jasen miks "lähendab"? See pidi olema Weierstrassi elliptiline funktsioon, vaadake [siin] (http://unicode.org/notes/tn27/) (otsige "U + 2118"). Tsiteerides: _ "Seda oleks pidanud nimetama kalligraafiliseks väikeseks p või Weierstrassi elliptilise funktsiooni sümboliks, milleks seda kasutatakse. See pole üldse suur" P ". Ametlik varjunimi, mis parandab selle WEIERSTRASSI ELLIPTILISE FUNKTSIOONIGA, on määratletud." _
Unicode'il on ka mitu glüüfi integraalide jaoks, sealhulgas spetsiaalsed mitme integraali jaoks ja muud erivormid.
Ma arvan, et integraalmärk on vanas inglise keeles klassikaline täht S ja ruutjuure tähis on radix "r"
ahulpke
2019-12-31 06:07:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kirillitähte Ш (sha) kasutatakse - graafikut vaadates ilmsetel põhjustel - ka integraali summa antud funktsiooni (noh, see on jaotus, kui soovite olla valiv) tähistamiseks. Dirac-delta funktsiooni nihked, vt https://en.wikipedia.org/wiki/Dirac_comb

Jah, see on tõsi, kuid selles kontekstis pole täht widely seda laialdaselt aktsepteeritud ja sageli kasutatakse seda (samal põhjusel) tähte ω (vt nt https://arxiv.org/pdf/math/0203030.pdf). Pealegi olen märganud, et ingliskeelne vikipeediaartikkel kasutab ** III **, samas kui venekeelne ** Δ ** !!


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 4.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...