Kérdés:
Felvehet több vonós hangszert, és összeállíthatja őket úgy, hogy igazi zenekarnak szóljon?
Jimmy Wang
2020-04-21 07:47:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A pandémia idején az idősebb iskolai zenekarunk kihagyta a hagyományos záróelőadást, mielőtt életünk végéig végzett volna.

Az otthon maradás miatt nem vagyunk jelen Nem hagyhatjuk gyakran otthonainkat. Szerettem volna azonban különlegessé tenni és kipróbálni valamit az idősebb év utolsó emlékeként. Mindenkinek nehéz összejönni, de otthonunkban könnyű felvételeket készíteni.

Veszek egy kondenzátoros mikrofont, amelyet gyakran használok vonós hangszeres felvételhez, és arra gondoltam, át tudom-e adni a saját hangomnak vonóstársak (megfelelő higiénés körülmények között), és adjon nekik konkrét utasításokat a hangszerek felvételéhez.

Az egész együttes 13 tagból áll, hangszerekkel: konkrétan a hegedű, brácsa, cselló és vonós basszus. Kíváncsi voltam, hogy sikerül-e őket külön-külön felvenniük a részeikre, és végül össze tudom-e őket rakni és egy sávba állítani.

Ez lehetséges?

Láttad "Mi kell most a világnak"?
A New York-i Filharmonikusok nemrégiben ilyen * élő * előadást tartottak, és sokkal több, mint 13 emberük van. (Feltételezem, hogy rengeteg jó felvevő készülékhez férnek hozzá, és az összes előadójuknak elég alacsony a hálózati késleltetésük.) Nem ez volt a legjobb teljesítményük, de mindenképpen átjárható volt.
@DarrelHoffman, ha [erre] hivatkozol (https://youtu.be/D3UW218_zPo), akkor ez nem él. Ez annak bizonyítéka, hogy mit lehet elérni képzett zenészekkel ebben az időben.
-1
Három válaszokat:
John Belzaguy
2020-04-21 09:35:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ez egy nagyszerű ötlet, és mindaddig, amíg valamilyen referenciára rögzít, például egy kattintásra, és győződjön meg arról, hogy mindenki ugyanazon mintadarabon és bitsebességgel rögzíti az egyes számokat, addig az összes sávot összekeverheti, és egy nagyon szép felvétel.

Néhány javaslat, egy hangszerrel vagy szekcióval kezdeném, amely jó alapot ad a darabhoz. Kérje meg szekcióvezetőit, hogy először rögzítsék, és készítsenek durva keverékeket arról, amit elküldtek egy audiofájlba a többi zenésznek, hogy felvegyék részeiket. Amíg mindenki ismeri a pontos tempót és a visszaszámlálás mértékét, mindenkinek elküldhet egy .wav fájlt, durván keverve a már rögzítetteket. Ezután mindenki beállíthatja a helyes kattintást, mintát és bitsebességet a saját DAW-jában, és otthon rögzítheti az egyes fájljait. Ezután elküldhetik önnek az egyedi fájljaikat, és Ön folytathatja a darab elkészítését, amíg mindenkit fel nem vett.

Több tucat dalt rögzítettem így. Akkora felvételeket készítettem, mint egy latin jazz big band, amely így körülbelül 18 egyéni zenész, kiváló eredménnyel. Bizonyára professzionális zenészek voltak, de ez a folyamat bárki számára beválik.

Nagyon jó javaslatok vannak a válaszom alatt található megjegyzésekben @SteveMansfield és @PiedPiper megjegyzéseivel. A fejhallgató használata felvételkor kötelező, és a kattintás hozzáadása a vezetősávhoz szintén jó dolog. A videók hozzáadása hasznos lehet, de nem szükséges, ha ezt túl nehéz megtenni, vagy ha a dal végig állandó ütemű. jó szerencsét!

Ehhez csak annyit kell tenni - győződjön meg róla, hogy minden egyes játékos hallgatja a fülhallgató / fejhallgató vezetősávját, hogy az egyik vezetősáv ne jöjjön vissza az egyes részekre rögzítve. Ez „tiszta” felvételeket ad az egyes részekről, amelyeket sokkal könnyebb összekeverni a kész cikkbe.
Hozzá kell tenni, hogy a kattintásnak az elküldött vezetősávon kell lennie. Nincs szükség arra, hogy mindenki a saját kattintását használja.
Célszerű a vezetősávot videóként elküldeni a karmesterrel.
Be kell építenie a hasznos megjegyzéseket a válaszába.
@Nobody Megfogadtam a tanácsodat, bár illúzió vagy.
2 centem a kattintásról: néhány személy számára, legalábbis nem profiknak, ez egy kis negatív hatással lehet a zeneiségre, mivel egyesek inkább egy szokásos ritmusra koncentrálnak, a felvett rész kissé unalmasabban vagy hidegebben hangozhat, mert azok a hangsúlyok, amelyek nem a kattintási ütemben vannak, tudattalanul csillapodnak, és egyesek túlzottan a globális zeneiségre összpontosítanak. Ideális esetben a kattintás hangerejének szabályozhatónak kell lennie, és talán az @PiedPiper tanács jó, mivel az IMO-nak a vezetőnek az a szerepe, hogy érzetet adjon a ritmusnak
A (legutóbbi) tapasztalatom alapján: a vezetősávdal való együttes lejátszás kattintással vagy kattintás nélkül még mindig azt jelentheti, hogy a rövid hangok vagy a hang megjelenése kissé nem ütemes. A játékosoknak vizuális nyomokra, a többi játékos tényleges jelenlétére van szükségük ahhoz, hogy ez pontosan megfelelő legyen. Ideális esetben egy hang támadása áthelyezhető a megfelelő időjelre, és hallhatatlanul összeolvasztható a hang többi részével. Remélhetőleg a szerkesztő szoftver lehetővé teszi ezt a fajta műtétet.
A Doctor Who Fan Orchestra pontosan ezt tette - minden tag külön-külön rögzítette a részeket, a rendező (Stephen Willis) pedig mindet egy sávba keverte
Tristan
2020-04-21 22:04:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eric Whitacre pontosan ezt tette virtuális kórussorozatáért.

Kiadott egy felvételt róla, hogy dirigál, valamint az összes rész zongorapróba számait. Emberek százai (ha nem ezrei) vették fel magukat, és az eredményt egyetlen kórushangzásra egyesítették, nagy sikerrel. Úgy gondolom, hogy négy különböző dal létezett erre.

A nagy kulcs az volt, hogy mindenki közös idő- és hangforrást dolgozott ki (a karmester videót és a próbadarabokat). Innentől kezdve a hang- és képsávok szinkronizálásának kérdése az Ön számára megfelelő szoftverrel.

Ezt a választ egy olyan munkahelyi számítógépről írom, amelynek jelenleg a YouTube blokkolva van, így nem tudok felvenni linkeket, de ha rákeresel az Eric Whitacre virtuális kórusra a YouTube-on, mindent megtalálsz. (Ha valaki szerkeszteni kívánja ezt a bejegyzést és linkeket szeretne hozzáadni, az nagyon jó lenne.)

Per @ AndrewT. Alábbi megjegyzése, itt van az első: Lux Aurumque

És még egy szerkesztés: Eric Whitacre újra csinálja - hamarosan kiadják az anyagokat, hogy felkészüljenek a hatodik virtuális kórus beküldésére. Információ: virtualchoir6.com. (Jelenleg - április 23. - ez csak egy előzetes és egy e-mailes regisztráció)

Eric Whitacre virtuális kórusa, [* Lux Aurumque *] (https://www.youtube.com/watch?v=D7o7BrlbaDs). Talán a legrégebbi, és akkor hallottam róla először 2010-ben.
Carl Witthoft
2020-04-21 18:21:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ha egyesíteni szeretné a videókat, állítsa be az acappella (PicPlayPost) szoftvert, és mindenki járuljon hozzá ehhez. Sajnos az Android verzió jelenleg nem megbízható, ami elsősorban az Apple felhasználókra korlátozza a munkát. Tanárnőm (magánórák) azon dolgozik, hogy tudja-e integrálni a külsőleg generált videókat az acappellába legalább a kamaracsoportok számára.

Minden bizonnyal szükség van kattintási sávra vagy a játék pontos tempójának feltüntetésére. Tudom, hogy könnyű beállítani a hangsávok sebességét (és nem a hangmagasságot!), De gyanítom, hogy a videóval való próbálkozás meghibásodáshoz vezet.

Vagyis, hacsak nem akarja egyesíteni az összes videót, egy halom hangsáv feldolgozása némi időt és türelmet igényel, de nagyon is kivitelezhető.

Ügyeljen arra, hogy valamennyien az A440-re hangoljanak, ne a szüleik zongorájára!
@OldBrixtonian jó pont! Ha szükséges, a tempó megváltoztatása nélkül könnyű a hangmagasság-váltás.


Ezt a kérdést és választ automatikusan lefordították angol nyelvről.Az eredeti tartalom elérhető a stackexchange oldalon, amelyet köszönünk az cc by-sa 4.0 licencért, amely alatt terjesztik.
Loading...