Küsimus:
Kas Mandri-Euroopas oli mingeid lahinguid, mille otsustasid "kahvlitega talupojad"?
Tom Au
2013-03-23 21:26:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võin mõelda ühele sellisele lahingule Briti saartel; Bannockburni lahing 1314. aastal Šotimaal. Selles lahingus hävitas 14 000-meheline Inglise armee Robert Bruce'iga kohtumisel teel hulga "kodutuid" hulkureid. Bruce'i 7000-meheline armee peatas Inglise armee külmana Bannockburni oja juures allamäge. Seejärel moodustasid 1000–2000 hulkurit „armee“ ja tabasid inglasi tagant. Pole selge, et nad tegelikult Bruce'i lahingu võitsid, kuid on selge, et nad olid abiks šotlaste armeele, mis oli suurem kui 2: 1. Wiliam Wallace vs. Robert Bruce: miks üks võitis ja üks kaotas?

Mõned definitsioonid:

1) Selle küsimuse mõistes viitab mõiste "Mandri-Euroopa" kõigele muule kui Briti saartele, Austraaliale või Ameerikale (kus asusid "miilitsad"). üsna levinud). Põhimõtteliselt kõik, mida ma nimetan maamassiks "Eur-As-Af". Kasutage julgelt Aasia või Aafrika näiteid.

2) Mõistega "talupojad" viitab tsiviilisikutele, kes võitlesid ainult ühes lahingus, kasutades surmavaid, kuid "mittestandardseid" relvi. See välistab "valitsuse väljaantud" relvad, nagu mõõgad, odad, vibu ja nool ning relvad, kuid võimaldab kahvleid, motikaid, vikatit, nuia, nuga, haamrit ja sirpi jne, põhimõtteliselt kõike, mida tsiviilisik võib kätte võtta. hetke õhin. "Lahing" viitab vähemalt 1000 mehe mõlema poole tegevusele, kus "talupojad" võitlevad tavaliste relvadega (oma aja eest) relvastatud tavaliste sõduritega, mitte teiste "kahvlitega talupoegadega".

3 ) "Otsustatud" tähendab, et kui "talupojad" võitlesid tavaliste sõduritega samal poolel, olid need püsikunded arvukamad (nagu olid Bruce'i mehed) või olid muul viisil vaenlase suhtes ebasoodsamas olukorras, mis tähendab, et võib esitada hea argumendi, et "Talupojad" pakkusid võidu.

Kas "kahvlitega talupojad" (Ameerika Pat Buchanani esitatud kontseptsioon) on tegelikult "otsustanud" lahingud ülaltoodud tingimustel? Teisisõnu öeldes, kui ohtlikud olid sellised võitlejad?

Näpunäited: Mul on meeles, kuidas talupojad võitsid 1794–550 Poola Thadeusz Kosciusko eest lahinguid, kuid ma ei tea, kas nad olid relvastatud "pigiharkidega" või tavapäraselt. Sama ka Courtrai lahingu võitjate 1302. aastal.

Kosciuszko ülestõusu ajal toimunud Racławice lahing oli esimene, mis mulle pähe tuli. Hiljem esitan üksikasjad sõjatehnika, talupoegade sõdurite päritolu ja nende tähtsuse kohta lahinguväljal. Kuid isegi kui talupojad andsid võidumarginaali, oli see tänu ka halbadele otsustele ja arusaamatustele vene ohvitseride seas.
Mis puutub kahvlitega talupoegadesse, siis kontrollige ka Sedgemoori lahingut 1685. aastal. Talupojad muidugi kaotasid selle, kuid võib-olla leiate mõne väärtusliku teabe, mis sobib teie huvidega.
Unustasin +1;)
Millal siis osutus otsustavaks väga halvasti varustatud leviess? Ma tean, kui talupojad iseseisvalt võitsid sõjaväe, rüütlihospitallerid, kuid ma ei leia numbreid: [Freiburgi piiramine Breisgau piiramisrõngas] (http://et.wikipedia.org/wiki/German_Peasants%27_War#Siege_of_Freiburg_im_Breisgau ).
Prantsusmaal asunud 1358. aasta "suur Jacquerie" mängis saja aasta sõjas väga olulist rolli.
Kas Pugatšovi ülestõus Venemaal sobib teie arvega? http://et.wikipedia.org/wiki/Pugachev%27s_Rebellion. Samuti näib, et meenutan kamp talupoegi, kes võitlesid poolakate vastu Minini / Pozharski eest; ja Napoleoni vastu 1812. aastal, kuid peaks konkreetsete viidete jaoks süvenema ... see on olnud mõnda aega.
-1
@TomAu - kas see kvalifitseerub lahingu võitmiseks? http://et.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Kazan_%281774%29. Nad võitsid algse jõu vastu, kuid kaotasid tugevduste vastu.
@DVK: Piisavalt aus. Talupojad "otsustasid" lahingu esialgu enda kasuks. Tavaliselt on teil häid näiteid.
Minu peamine raskus on leida piisavalt üksikasjalikke ressursse, et teha vahet talupoegade vs kossakite ja baškiiride vahel
@DVK: Mäletan, et kasakate ja baškiiride püsiklientide vahel oli vähem kui 1000 meest. Nii et kui lahing võideti, siis otsustasid selle talupojad. (Olin selle siiani unustanud.)
Te nimetate relvi kui "valitsuse väljastatud relvi". 1612. aasta Kringeni lahingus alistas väidetavalt "spontaanselt" organiseeritud Norra talupoeg rühma Šoti palgasõdureid. Põllumeestel olid otsustavalt relvad, kuid see oleks osa tööriistadest, mida nad kasutasid elamiseks, jahipidamiseks ja muu 17. sajandi põllumajandustööde tegemiseks. Nii et võib olla natuke range relvade välistamine, kui määratleda „põlluharijaga põllumehed“.
Võib väita, et keskajal pole enamik feodaalsete isandate (st mitte palgasõdureid ega muid elukutselisi, vaid külaelanikelt tulnud armee) kasvatatud jalaväelasi palju enamat kui "kahvlitega talupoeg". See kehtib eriti mässude ja ülestõusude ning ristisõdijate kohta.
Kolm vastused:
Brasidas
2016-10-05 03:44:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mainite oma redigeerimisel Kuldse Spursi lahingut kui selle teist nime Courtrai.

Tsiteerides Vikipeedia osa Ajalooline tähtsus artikkel:

Kuldse kannuse lahingut oli nimetatud esimeseks järkjärguliseks "jalaväerevolutsiooniks", mis toimus keskaja sõjas 14. sajandil. Selle aja tavapärases sõjateoorias peeti sõjaväe edu oluliseks osaks monteeritud ja tugevalt soomustatud rüütleid ning järelikult oli sõjapidamine jõuka relvajõududena tegutseva bellatorite eliidi (sõjapidamisele spetsialiseerunud aadli) säilimine. Asjaolu, et selle armee vormi, mille ülalpidamine oli kallis, võis "madalamatest ordudest" saadud põhiline miilits alistada, viis järgneval sajandil sõjategevuse olemuse järkjärgulisele muutumisele. Flaami armee taktikat ja koosseisu Courtrais kopeeriti või kohandati hiljem Bannockburn (1314), Crecy (1346), Aljubarrota ​​a lahingutes. > (1385), Sempach (1386), Agincourt (1415), lapselaps (1476) ja hussiidisõdade lahingutes (1419) –34). Seetõttu muutus ratsavägi vähem tähtsaks ja aadlikud võitlesid sagedamini lahtivõetuna. Miilitsarmeede suhteliselt madalad kulud võimaldasid isegi väikestel riikidel, näiteks šveitslastel, tõsta sõjaliselt märkimisväärseid armeesid ja see tähendas, et kohalikud mässud saavutasid suurema tõenäosusega sõjalist edu.

Muidugi Crecy ja Agincourt on kuulsam Walesi vibulaskjate poolest, kuid Courtrai, Bannockburn, Aljubarrota, Sempach ja Grandson on head näited, kuidas taktikaks on "kahvlitega talupojad".

EDIT: Võib juhtumi, et Ka Stirlingi silla lahing kuulub sellesse rühma.

Henchmann
2014-11-16 04:59:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spartacuse lahingud? Suurem osa tema mässulistest kasutas kõike, mis vähegi võimalik oli. Pole kindel, et see on teie eesmärk, sest enamik tema järgijatest olid koolitatud võitlejad.

Clint Eastwood
2014-11-16 06:54:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuidas oleks Boudica kampaaniaga, kus organiseerumata talupoegade üleküllus põhjustas tema lõpuks kaotuse?



See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...