Küsimus:
Kumb on parem, kas rüütlid või piiskopid?
Daniel
2012-05-04 19:25:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen alati arvanud, et piiskopid olid paremad - ma tean, et KBB vs K lõppmäng on kergesti võidetav, samas kui KNB vs K on keeruline ja KNN vs K on võimatu; kuid jälle eelistavad mõned inimesed rüütleid. Mõistan, et igaühel on sama punktväärtuse (3) saamise põhjus - nad on oma tugevuse poolest nii sarnased, piiskop avatud liinidel ja rüütel lähedalt.

Kuid kas selle kohta on mõni konkreetne uuring, näiteks keegi, kes analüüsib tuhandeid mänge, kus üks mängija alustas mängu kahe piiskopi ja ilma rüütlita ning teisel oli kaks rüütlit ja ühtegi piiskoppi?

Ma ei usu, et sellised küsimused on sellel saidil teretulnud, kuna need küsimused on väga arvamuspõhised ja sellele küsimusele pole õiget vastust. See sõltub mängustiilist ja ka mängust.
Kuid vastus, mida ma konkreetselt küsisin, hõlmab konkreetseid tõendeid. Ma ei küsinud arvamust; Olen juba mõlemat poolt kuulnud ja näen mõlema eeliseid ja puudusi.
Ehkki see sõltub mängustiilist ja mängust, küsib see küsimus vastust, näiteks "Rüütel on sellistes ja sellistes tingimustes väärtuslikum, samas kui piiskop on sellistes ja sellistes piirkondades tugev"
Ma ei tea, aga Charles L. Harness kirjutas just selle küsimuse kohta naljaka ulmeloo: https://archive.org/stream/Fantasy_Science_Fiction_v005n04_1953-10#page/n36/mode/1up
Viis vastused:
user127
2012-05-04 19:27:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See sõltub juhatuse asendist. Mõlemal on võrdsed punktid. Kuid suletud asendis, st kui vastaste nupud takistavad meie mängude liikuvust, on rüütlitel eelis. Avatud juhatuse kohtadel on piiskoppidel eelis.

+1, kuid "punktidel" põhinevate juppide võrdlemine tekitab minus tunde, nagu keegi pistaks mulle silma.
Mõistan mõlema tüki tugevuste ja nõrkuste erinevusi, aga mis oleks, kui ühel poolel oleks mängu alguses neli rüütlit ja teisel neljal piiskopil? Kellel oleks eelis?
@daniel See on kindel väljapääs sinna. Kui sellele küsimusele oleks vastus, pole ma kindel, et see normimängu puhul kehtiks.
Quantum Elf
2012-05-04 19:46:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavaliselt on piiskoppid avatud positsioonidel paremad. Kui positsioon on blokeeritud, on rüütlid üldiselt paremad. Lõppmängus, kus etturitel on ainult üks tahvli üks külg, on rüütel tavaliselt parem. Lõppmängudes, mille mõlemal pool tahvlit asümmeetrilised etturid on, on piiskop tavaliselt parem. Sümmeetrilise lõppmängu etturistruktuuriga võib teile meeldida, kui teil on rüütel ja asetate oma etturid vastase piiskopi värvile. Kahe piiskopi omamine on samuti üldiselt üle hinnatud ja ma pole tegelikult näinud kedagi < 2000 USCF-i, kes suudaks seda positsiooni täielikult ära kasutada.

Pidage meeles, et kõik need on üldised põhimõtted ja konkreetset seisukohta tuleb alati hinnata enne üldiseid kaalutlusi.

Ray
2012-05-05 13:52:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ükski neist pole üldises mõttes "parem", kuid on erinev. Kuna piiskopid on pikaajalised ja suudavad teoreetiliselt kontrollida rohkem ruumi kui rüütel (kuni 13 ruutu 8 vastu), kipuvad nad muutuma võimsamaks olukordades, kus on avatud diagonaalid (ruumi aspekt) või lõppmängude ajal, kui etturid asuvad mõlemas tahvli küljed (pikamaa-aspekt). Teiselt poolt on rüütlid suurepärase manööverdusvõimega, nad saavad rünnata rohkem erinevaid tükke, ilma et nad oleksid nende eest rünnatavad, ja toetavad väga hästi erinevate liikumisreeglitega tükke (näiteks sama koha peal rünnata, kuid erinevalt ruudult). Nii et need on erinevad tööriistad, muutudes laua olukorrast lähtuvalt väga võimsaks või kasutuks.

Teie küsimusele ei saa üldiselt vastata. Võite ka küsida, kas lusikas või kahvliga on parem söömisvahend. Kõik sõltub sellest, kas supp või krõpsud on päeva roog;)

jaxter
2016-09-24 10:16:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Steve Mayer kirjutas sel teemal suurepärase raamatu Rüütel versus piiskop: kohtuotsus. Sa võid teha halvemini, kui sellele pilk peale visata. See selgitab asjaolusid, mille korral üks on parem kui teine, ja asjaolu, et ta kirjutas sellel teemal hästi hinnatud raamatu, viitab sellele, et foorumi vastuses pole seda hõlpsasti käsitletud.

thb
2018-05-29 21:41:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu vastus tuleb aastaid hilja, kuid erineb teistest.

Piiskop võib sageli jõuda väljakule, kust ta saab juhtida, piirata või siduda vastasrüütlit. Vaadake skeemi, mis annab silmapaistmatu, kuid tüüpilise näite.

  [fen ""] [startflipped "0"] [startply "58"] [pealkiri "S. Mamedyarov v. M. Carlsen , Wijk an Zee, 2018 "] 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.Qc2 d5 5.cxd5 Qxd5 6.e3 c5 7.Bd2 Bxc3 8.Bxc3 cxd4 9.Bxd4 Nc6 10.Bc3 OO 11. Nf3 Rd8 12.Be2 Qe4 13.Rc1 Qxc2 14.Rxc2 Nd5 15.Ne5 Bd7 16.Nxc6 Bxc6 17.Bd2 Ne7 18.f3 Rac8 19.e4 f6 20.Be3 a6 21.Kf2 Bb5 22.Rhc1 Rxc2 23.Rxc2 Bxe2 24.Kxe2 Nc6 25.b4 Rc8 26.Rc5 b5 27.f4 Kf7 28.a3 Ne7 29.Rxc8 Nxc8 30.Bc5 Ne7 31.Bxe7 Kxe7 32.Kf3 Kd6 33.Ke3 e5 34.f5 Ke7 35.g4 Kf7 36. h4 Kg8 37.Kf3 h6 38.h5 1 / 2-1 / 2  

Valge liigutab 30.Bc5. Selles konkreetses mängus on Must Magnus Carlsen, nii et Must on probleeme ette näinud ja viinud oma kuninga olukorda, kust kuningas saab aidata rüütlit sidemest päästa. Asi on aga selles, et rüütel on tõepoolest seotud. Piiskop on seda rüütliga teinud.

On tõsi, et ka rüütlid võivad piiskoppidelt ruudud ära võtta, kuid piiskop võib sageli põgeneda, liikudes rüütlist mööda rüütli levialast välja. Keskmiselt on piiskoppidel ülekaal rüütlite ees sellistes ametites.

Samuti pole sellised ametikohad haruldased. Sellised seisukohad on tegelikult tavalised. Tõepoolest, selline seis ilmneb samas mängus uuesti varem. (Lihtne harjutus: leidke asend. Sama valge piiskop piirab Blacki teist rüütlit kuue täisliigutusega.)

See piiskop-rüütel-dünaamika, milles piiskopil on veidi parem võitlus on oluline põhjus pidada piiskopi - keskmiselt - pisut tugevamaks kui rüütel.

Rüütel võib loomulikult jõuda tahvli kõigile ruutudele. See on märkimisväärne punkt rüütli kasuks, kuid piiskopil on muidki peent eeliseid. Näiteks saab piiskop kolmes etapis.

Mõelge: rüütel võib oma ruudult eemale ja tagasi liikuda kahe liigutusega, kuid huvitaval kombel ei saa ta seda teha kolme käiguga. Piiskop võib seevastu tõepoolest kasutada kolme käiku, et naasta väljakule, kust see algab. Lõppmängus võib see kolmeastmeline dünaamika lubada piiskopiga mängijal panna oma vastane, kellel on rüütel, Zugzwang.

Seal on ka piiskopipaar. Üks teistest vastajatest arvab, et asjatundmatud mängijad saavad piiskopipaari harva tõhusalt kasutada. Tegelikult on selles arvamuses tõepõhi all, kuid olen (aeg-ajalt) näinud piiskopipaari otsuseid mitteekspertide mänge, nii et teil on ka seda tegurit vaja arvestada.

juhatusel on piiskopid sageli õnnelikumad kui rüütlid.

Piiskop ja ettur saavad teineteist vastastikku kaitsta - ometi saab etturi kiire vajutamisega positsiooni muuta selliseks, kus ettur katab ruudud. ühte värvi ja piiskopi ruudud teist.

Kõik kaalutletud tegurid on piiskop keskmiselt tõenäoliselt pisut parem osa. Aga jah, muidugi, nagu teised on välja toonud, sõltub see konkreetsest konkreetsest positsioonist.



See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...