Küsimus:
Kuidas maleturniiri korraldada?
Haralan Dobrev
2012-05-16 12:43:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soovin korraldada amatöörmaleturniiri ettevõttes, kus töötan. Otsin mugavat viisi gruppide loomiseks, punktide pidamiseks ja statistika saamiseks.

Kas maleturniiri korraldamiseks on veebipõhine lahendus?

Kas teil on näiteid, lood või näpunäited sarnaste kontori- / ettevõtteturniiride korraldamiseks? Palun jagage neid!

Teie suurem väljakutse on turniiri ajakavas hoidmine.
@TonyEnnis, jah, tõepoolest!
Kümme vastused:
bryn
2012-05-16 16:20:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See pole veebilahendus, kuid üks programm, mida saaksite kasutada, on swiss perfect, mis haldab turniire ja võimaldab erinevaid võimalusi.

Kahjuks näib Šveitsi täiuslik olevat ainult Windows.
rpattabi
2013-02-10 23:40:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Šveitsi töölaua sidumisprogrammide suurim probleem on see, et miski pole Windowsi jaoks täiesti tasuta. Samuti on nad väga vanad ja koledad.

Mul oli hea meel leida Vega male, mis on väga hea malepaaramise programm, mis on saadaval kõige vähem piirangutega. See on ka FIDE heaks kiidetud.

See on Linuxis täiesti tasuta ja Windowsi 30 mängija turniiriks tasuta. See on ka üks paremaid GUI-sid võrreldes populaarsemate omadega.


Android-telefonides on maleturniiride korraldamiseks mõned huvitavad haldurirakendused:

  1. Šveitsi süsteemiturniir
  2. Kiire turniiritegija
Ma arvan, et tasub mainida, et Vega teeb palju rohkem kui kaks mainitud Androidi rakendust, nt. arvuta mängija ELO; see pakub ka erinevaid tie-break strateegiaid.
Cupid
2014-02-18 08:32:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Parim viis selleks on Šveitsi haldur . Swiss perfect il on viga, milles see pärast teatud osalejate arvu jõudmist teatud aspektides lihtsalt ebaõnnestub.

Ma arvan, et Swiss Manager pole nii kasutajasõbralik, kuid ma suutsin seda ise õppida. Seal saate isegi luua kohaliku reitingu ainult oma ettevõttele. Šveitsi mänedžer hoolitseb selle eest - see arvestab, kui palju reitinguid on mängija pärast turniiri teeninud / kaotanud.

Kui te pole veel tehnikatarkus, saate seda teha käsitsi. Kui osalejaid on vaid 30 või vähem, on see üsna mugav. Lihtsalt tehke esialgne loend (tugevaim mängija kui esimene mängija).

Esimese vooru sidumine käib nii ja teil on võimalus värve ümber pöörata. Oletame, et osalejaid on ainult 8 (lihtsuse huvides). Nimekirja esimene pool, milleks on mängijad nr 1 kuni 4, mängivad vastavalt # 5 kuni # 8 vastu:

1. voor: 1 vs 56 vs 23 vs 78 vs 4

Pange tähele vahelduvat mustrit, milles # 1 on valge, # 2 on must ja # 3 on valge.

Järgmises voorus võitsid tõenäoliselt 4 parimat mängijat ja teised kaotasid. ülemine ja teine ​​seeme seisavad hilisemas osas vastamisi, nii et teete mustri lihtsalt uuesti, seekord samade punktirühmade seas: # 1- # 4 on kõigil üks punkt ja seega mängivad nad üksteist, samal ajal kui # 5- # Sama teeb ka 8. 8.

2. vooru paaristamine näeb välja nii ja naa, ülemise osa ja SAMA PUNKTI RÜHMA alumise osa paarid. Seega # 1 & # 2 vs # 3 & # 4

ja # 5 & # 6 vs # 7 & # 8:

2. voor: 4 vs 1 2 vs 3

5 vs 87 vs 6

Pange tähele ainult värve. Nii palju kui võimalik, peaksid mängijad värve vahetama iga vooru järel. Kuid on ka erandeid, mille puhul mõned mängijad saavad minna kahte sama värvi vooru KUID TA EI SAA KÄIGA KOLME SAMA VÄRVIGA ROHKEMA .

Teine asi, mida mainida, on mõnikord see, et peate paaristama mängija teise mängijaga, kes ei kuulu tema punktirühma, lihtsalt sellepärast, et pole ühtegi teist mängijat, keda ta saaks samas grupis mängida. Näide on see, kui üks mäng lõppes esimeses voorus viigiga. Nii et need kaks poolepunktiga mängijat võivad teises voorus mängida 1- või koguni 0-punktidega. Sõltub lihtsalt mängijate kättesaadavuse stsenaariumist.

Põhimõtteliselt teeb seda paaritusprogrammi algoritm. Hilisematel voorudel saate jätkata mustrit, mille järgi mängivad sama punktigrupi mängijad üksteist seni, kuni nad pole omavahel mänginud.

Muide, kahte tüüpi turniiristiile on:

  1. Ring Robin (seda tüüpi alamtüübid on kahe- ja kolmekordsed robinid jne)
  2. šveitslased (võiks olema 5 vooru, 6 vooru, 7 või 9 jne. Lihtsalt sõltuvalt turniiri suurusest. Saate selle arvutada 2 x kujul, milles x on tootmiseks vajalike voorude arv. 2 x peaks olema võrdne või suurem kui osalejate arv.

Oletame, et osalejaid on 100, et 2 x oleks suurem või võrdne 100-ga, x peab olema 7. Nii et seda saaks teha 7 vooru.

Kuid jällegi on turniirijuhil õigus suurendada voorude arvu. Seda öeldakse nn. " Põhireeglid " või " Turniiri mehaanika ".

See on tõesti üsna lihtne. Mitte nii seeriate jaoks ous turniiridel peaks see toimima, kuid tõsiste turniiride puhul lisavad hilisemates voorudes Tie-breakid ka keerukust, kes peaks järgmistes voorudes keda mängima.

PS : Vabandust, see on vaid kiire kajastus minu varasemast kogemusest. Ma tean, et minu vastus pole hästi korraldatud / vormistatud.

retrodanny
2013-02-13 00:26:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on veel üks Šveitsi paarituslahendus (täiesti tasuta: D)

edu turniiril

Ulas Askerde
2014-07-01 01:54:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Saate luua veebiturniire saidil http://www.chessmoon.com/, mis toetab nii Round Robinit kui ka Swissi, millel on erinevad ajakontrolli võimalused.

Peter Truchan
2016-05-04 00:20:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui soovite veebilahendust, peaksite proovima https://www.swips.eu, seda on lihtne kasutada ja tasuta.

Tomaso Neri
2016-05-04 15:37:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

[...] tulemuste hoidmine ja statistika saamine.

Kas teil on näiteid, lugusid või näpunäiteid sarnaste kontori- / ettevõtteturniiride korraldamiseks?

Rankade, meie tasuta paremusjärjestuse süsteemi, saab kontoris / ettevõttes kasutada tulemuste jälgimiseks. See ei sobi teie vajadusega turniiri korraldamisel , kuid see võimaldab teil hoida punkte ja saada statistikat (sh Elo-sarnane - siin on võrdlus - paremusjärjestus ja matšistatistika ) mängurühmas (isegi erinevate turniiride kaudu).

Siin on mõned näited malel, foosballil ja lauatennisel mängiti töökohal ning võõrustame paljusid ettevõtte / kontoris mängivaid rühmi videomängude, piljardi, krokaaugu, karromite, lauamängude ja muu jaoks.

Sharath kumar
2016-09-09 23:03:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma juhin malekooli, kus korraldan väga sageli maleturniire. Eelistan Šveitsi haldurit muu tarkvara asemel, kuna see on lihtne ja tasuta, kui mängijate arv on väiksem kui 60.

enter image description here

See tarkvara on väga sarnane Swiss Perfectiga, kuid on mitmes mõttes parem. Olen selle kasutamise kohta kirjutanud õpetuse: Swiss Manageri õpetus

Loodan, et see aitab teil läbi viia väikseid turniire.

sledan
2014-07-01 18:49:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui soovite seda puhtalt ja lihtsalt teha, võiksite proovida maleturniiri. See on rakendus, mida saate Google Playst või õunapoest väga odavalt osta. See töötab igas seadmes. Ja seda on lihtne kasutada üsna lihtsa turniiri jaoks. Toetab nii Šveitsi kui ka ümmargust sõitu. Ja kuulen ka kuulujutte peagi saabuva uue versiooni kohta. Selle leiate siit:

IOS: https://itunes.apple.com/us/app/chess-tournament/id805482640?l=nb&ls=1&mt=8 ANDROID : https://play.google.com/store/apps/details?id=no.dcapps.chesstournament

joe sixpak
2019-12-03 02:16:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui suur on turniir? Kui palju inimesi, kui kaua? Mis tüüpi turniir see on? Kui tihti seda uuesti korraldatakse?

Enne arvuteid jooksin mõõduka suurusega turniire lihtsalt 5x8 kaardiga.

Arvutid sobivad suurepäraselt tõeliselt suurte turniiride jaoks ja peatamaks kaebusi, et direktor oli kallutatud; kuid väiksema sõbralikuma turniiri jaoks pole neid vaja.



See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...