Kérdés:
10 vagy 12 új holdat fedeztünk fel a Jupiterből?
Yannjoel
2018-07-19 17:15:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Több olyan híroldalt láttam, amely szerint egy csapat 12 új Jupiter holdat fedezett fel:

Míg néhány más híroldal azt állítja, hogy csak 10 újhold:

Miért különbözik a holdak száma az egyes cikkekben? 10 vagy 12 holdat talált a csapat?

Úgy tűnik, hitelesebb forrásokra vágysz: [ide] (https://carnegiescience.edu/news/dozen-new-moons-jupiter-discovered-including-one- „furcsa”) a [NASA] -ról (https: / /solarsystem.nasa.gov/moons/jupiter-moons/overview/?page=0&per_page=40&order=name+asc&search=&condition_1=9%3Aparent_id&condition_2=moon%3Abody_type%3Ailike). Nem venném űrhírként a CNET, a Discover, a természet vagy a earthsky híreit. Megtalálnám közvetlenül a forrásból, és onnan dolgoznék.
@called2voyage Azt hittem, valami ilyesmi, de csak a prograde-páratlan labdát láttam, és ez 11/12 lesz, így a források felsorolása után fogtam a nyelvem. Szép kapás.
@MagicOctopusUrn - Nem vennél híreket a nature.com-ról? A természet a legjobb tudományos folyóiratok közé tartozik.
@DavidHammen személyesen, nem, igazolás nélkül nem tenném; de ez azért van, mert személy szerint soha nem használtam őket. Ami viszont azt jelenti, hogy véleményem róluk szintén indokolatlan.
@DavidHammen Hogy őszinte legyek, egy Nature hírcikk más, mint a Nature által publikált tudományos cikk, de szkeptikusnak találtam azt is. Ennek ellenére van értelme, ha a Magic Octopus Urn még nem hallott a Természetről (ami csodálatos, de azt hiszem, mindenre először van lehetőség).
Ebben az esetben a Nature cikke bizonyos értelemben helyesebb, mint a Carnegie Science sajtóközleménye. A legutóbb felfedezett tizenkét jovi hold közül kettő jelentette valamivel több, mint egy évet. A fennmaradó tízet tegnap jelentették.
Nem tartom annyira meglepőnek, hogy mégis több sziklát találtunk a Jupiter környékén. Meglepőnek tartom, hogy Galileo mennyit talált a felszerelésével.
Egy válasz:
called2voyage
2018-07-19 18:13:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A Carnegie Science cikk szerint, amelyet a Magic Octopus Urn a NASA-tól linkelt a megjegyzésekben, a Scott S. Sheppard vezette Carnegie Science csapat 2017 tavaszán valami újat vett észre (bár néhány megfigyelés már korán megtörtént) mint 2016). Egy évbe telt, mire megerősítette az új holdak felfedezését.

A holdak közül tíz a külső holdrajban kering, ami a holdcsoportok felosztásának egyik módja. Ezek közül kilenc követi a többi hold mintáját, amelyek a Jupiter körül retrográdban (a bolygó forgásának ellentétes irányában) keringenek. Az egyiket azért nevezik "furcsa" -nak, mert az progresszív pályán kering (ugyanazon az irányon, mint a bolygó forgása), és hajlékonyabb a pályája, mint a belső progresszív holdaké.

A holdak közül kettő a belső csoportban kering, ami ami a felfedezések teljes számát tizenkettőre növeli, amint arra a bejegyzés első cikkkészlete hivatkozik. A többi belső holdhoz hasonlóan ezek a pályák is előrehaladnak.

Az egyik retrográd holdra és a "furcsa" -ra először 2016-ban figyeltek fel. A belső csoport egyikét és a többi retrográd holdat 2017-ben fedezték fel. A második belső csoportos holdat 2018-ban fedezték fel, majd a legtöbbet együtt jelentették be 2018. július 17-én. (A dátumokat a Wikipedia begyűjtötte.)

A 2016-ban felfedezett retrográd hold és egy a 2017-ben felfedezett retrográd holdak közül 2017-ben jelentették be, ez azt jelenti, hogy 2018. július 17-én csak tíz holdat jelentettek be, ezért a Nature cikk tíz újholdra utal. A EarthSky cikke beszél néhányról a tízről és a tizenkettőről, és tisztázza mindkét csoportot (osztva belső / külső és a bejelentés évével).

Kíváncsi vagyok, hogy a JPL emberei kezdik-e megbánni a számozásukat. A jovi rendszer barárcikájának azonosítója 500, a jovi holdak száma 501–598 (még nem mindegyik készült), maga a Jupiter pedig 599. Húsz új felfedezés fogja elrobbantani ezt a számozási rendszert. Ennek a furcsa golyónak és az egyik retrográd holdnak az ütközése teljesen el fogja robbantani.
@DavidHammen Amikor elromlik, láttam, hogy feltörik a rendszert: $ 59 \ alpha $ vagy valami hasonló. Legalábbis rövid távon.
@called2voyage átállhattak a base16-ra, majd a base36-ra. És amikor _hogy_ megszakad, talán egy négyjegyű rendszer is.
@JohnDvorak Valahogy kétlem, hogy a jelenlegi rendszer szerint> ~ 1300 objektumot fogunk követni a Jupiteren, de soha nem lehet tudni!


Ezt a kérdést és választ automatikusan lefordították angol nyelvről.Az eredeti tartalom elérhető a stackexchange oldalon, amelyet köszönünk az cc by-sa 4.0 licencért, amely alatt terjesztik.
Loading...