Küsimus:
Ümmargune polarisaator töötab suurepäraselt lühema fookuskauguse korral, kuid halvendab pilti märkimisväärselt pikema pikkusega. Miks?
Nathan
2016-01-13 15:59:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostsin hiljuti odava CP, et seal ringi mängida, ja märkasin huvitavat nähtust:

Kasutades seda koos 24 mm objektiiviga täiskaadril, osutuvad pildid kleepuvateks - vaevalt on vahet teravuses / selguses nii filtriga kui ka ilma.

Siiski, kui suumida pikematele fookuskaugustele, märkan, et pildikvaliteet halveneb oluliselt. 50 mm juures võite hakata märkama, et pildid pole nii teravad. ~ 100 mm pildid on märkimisväärselt hägusamad ja kuni ~ 200 mm on filtreeritud pildid üsna kasutamiskõlbmatud. Kas kõrgema klassi filtrid suudavad seda lahendada või on see mängul füüsiline piir (näiteks difraktsioonipiirang?)?

Kas saate lisada paar näidisfotot, mis seda probleemi näitavad?
Erinev jõudlus fookuskaugusega * võib * tähendada, et filter on mõne fookuskauguse korral fokaaltasapinnale lähemal - kuid ma ei arva, et see on siin vastus.
Milliseid läätsesid testimiseks kasutate?
Viis vastused:
StephenG
2016-01-13 17:52:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie postitusest on raske teada, kuid pange tähele, et CP-filter vabastab teid 1–2 valgustusastet, olenevalt selle seadistusest. See vähendab oluliselt nii anduri kui ka kõigi olulisemate autofookussüsteemideni jõudvate valguste hulka.

Kui teil on muutuva apertuuriga objektiiv, tähendab see, et pikema fookuskauguse maksimaalne väärtus on väiksem ava ja laske juba vähem valgust kui laiematel seadistustel. See suurendab CP kasutamisel tekkivat valguse kadu.

Kui autofookussüsteemi toimimiseks pole piisavalt valgust, võib fookuse täpsus märkimisväärselt väheneda.

Üldiselt peaks pildistamisel eemaldama kõik filtrid, eriti CP, välja arvatud juhul, kui vajate spetsiaalselt efekti, mida filter antud võtte jaoks pakub.

Halva autofookuse kõrval suurendab kaamera värisemise tõenäosust 1–2 peatuse kaotamine. Polariserid on pigem kasulikud olukordades, kus nagunii eelistatakse lainurkobjektiive.
@ChrisH Kuni punktini. Väga laia nurga all mõjutab päikese nurga erinevus kaadri ühelt küljelt teisele polariseeriva filtri mõju. Pool taevast tumeneb, teine ​​pool mitte.
@MichaelClark, jah, ma olen mõned sellised võtnud. Ma pole kunagi tundnud vajadust oma pika suumi jaoks polarisaatori järele, vaid ainult oma laia suumi.
See sõltub polarisaatori kasutamise eesmärgist. Kui pildistate veelinde näiteks pika fookuskaugusega, aitab polarisaator kõrvaldada veele peegelduva päikesevalguse põhjustatud pimestamise. Või kui teete järelevalvet klaasklaaside tagant või läbi klaasakende või mõlemad, võib see aidata vähendada ka klaasi peegeldusi (kuigi teil oleks äärmiselt õnnelik, kui mõlema akna peegeldused polariseeruvad samas suunas).
Jagan mõnda pilti hiljem. Alguses arvasin, et see võib olla automaatne teravustamine, kuid siis fokuseerisin kaadrid käsitsi otsevaate abil ja kõrvaldasin selle tegurina. Tripood on paigaldatud ja efekti nähakse päevastes piltides, mis on kaamera värisemise mõjudest palju kõrgemad.
Mike Sowsun
2016-01-13 18:15:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Probleemiks on odav CPL-filter, mitte üldiselt CPL-filtrid.

Olen märganud ka pildi olulist halvenemist pikema fookuskauguse korral, kuid ainult madala kvaliteediga CPL-de korral. Kui kasutan hea kvaliteediga CPL-i, siis pilti ei halveneta.

Kas on mingit ideed selle kohta, mis võiks selle nähtuse füüsiliselt põhjustada?
Odavatel filtritel pole optiliselt lameklaasi ja need põhjustavad teadaolevalt telefoto objektiividega probleeme.
digijim
2016-01-20 03:35:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suure tõenäosusega kasutavad odavad CP-d materjale, mis on optiliselt vähem selged. Kaamera kasutab suumimisel objektiivi / filtri väiksemat ala, suurendades seetõttu CP optilisi esemeid, mille tulemuseks on vähem detaile.

mõlemas suunas - üles või alla). CP paneb teid f-stopi avama ühe või kahe peatusega, mis võib teid kaugele magusast kohast kaugemale viia.
Sherwood Botsford
2018-01-14 11:15:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pean hiljem selle skeemiga tagasi tulema.

See pole ainult polarisaatorid. See on ükskõik milline kohmakas filter. Polarisaatoritel on paremaks saamiseks rohkem pindu, nii et selle probleemi ilmnemine on lihtsam.

Oletame, et teie filter pole täiesti tasane, kuid selles on laine. See laine võrreldes teise külje tasapinnaga muudab selle objektiiviks. Väga kerge positiivse dioptriga lähivõte. Filtri selles osas olev valgus on anduri ees fookuses.

Aritmeetika lihtsuse huvides võrrelge 20 mm ja 200 mm objektiivi.

Teie lainurk, pidage meeles, et sellel on tohutu teravussügavus. Nii et filter, mis nihutab erinevaid valgusradasid eri suundades, pole oluline. Ka see lainurk surub samale andurile palju rohkem maailma kokku, nii et eesmise filtri lisatud moonutused vähenevad.

See on lihtsustatud seletus, kuid selle peamine mõte on läbi.

TL; DR: testige oma polarisaatorit selle pikima objektiivi juures.

Alan Marcus
2016-01-13 21:59:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Polariseeriv filter on tõenäoliselt kõige kasulikum tarvik, mida saate omada. See toimib piirates valguskiiri, mis põikivad läätse ainult ühe vibratsiooni suunaga. Kasutame neid peegelduste leevendamiseks. Lisaks toimib polarisaator nagu UV-filter, kuna lõikab kaugetel maastikel nähtavat uduvihma. Polarisaator suurendab pilvi ja intensiivistab päikesevalgust, muutmata objektide värvi.

Halvad uudised on see, et polarisaator võib (mitte alati) segada kaamera automatiseerimist, näiteks autofookuse ja särituse määramist. See on tõsi, sest paljud kaamerad sisaldavad oma süsteemides polarisatsioonifiltrit. Väline polarisaator võib häirida.

Vajaliku polariseeriva efekti saab leevendada kaamera automaatika häirete suhtes, kui lisame tavalise „lineaarse” polarisaatori teise filtriga, mida nimetatakse „aeglustajaks”. Seda kombinatsiooni peetakse parimaks, kuna aeglustaja vabastab valguse polariseerimise. Teisisõnu teeb esimene polarisaator triki; teine ​​aeglustaja leevendab automaatika kahjustamist.

Halva pildikvaliteedi osas on üks filter halvem, kaks kokku laotud filtrit on halvem. Ümmarguse polarisaatori valmistamiseks on vaja kvaliteetset tööd.



See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...